POVÍDKY PŘETĚHOVÁNY NA http://verciny-povidky.webgarden.cz/

Akvamarin

29. prosince 2006 v 17:54 | Verča |  Kameny


Kámen štěstí a dobré pohody
Barva je zelená, modrozelená nebo světle modrá, vzácně žlutá.
Používá se jako levnější náhražka smaragdu. Odstraňuje strach a stres a rozvíjí odvahu.
Ovlivňuje krční čakru a je spojován s planetou Merkur.

Je kámen mystiků a hledání čistého srdce. Pomáhá nám zachovávat čistotu mysli a nevinnost, jeho záře vnáší světlo a jasno do každého skrytého koutu našeho nitra, daruje nám tak vnitřní svobodu. Je vhodný k meditaci. V centru hrdla má očistnou vlastnost odstraňovat navrstvené blokády tvořené nečistými myšlenkami, podporuje léčbu dýchacích cest, sliznice a plic, zmírňuje kašel, astmatické stavy a průběh černého kašle a záškrtu. Byl odedávna kamenem štěstí a dobré pohody. Z pohádek a legend známé kouzelné prsteny, jejichž třením nebo obracením možno přivolati služebného ducha nebo džina, se vždy vztahují k berylu. Beryl je zasvěcen Jupiteru.

Proti všem nemocem dýchacích cest, uvolňuje ztuhlé svalstvo. Proti zánětům a alergiím.
Přináší inspiraci a pomáhá při meditacích. Vyvolává pocit spokojenosti a pohody, proti stresu a depresím. Symbolizuje světlo a čistotu. Je velmi svíravý a snižuje zadržování vody v těle. Nechává odpočinout nervový systém a směřuje energie do močového měchýře, ledvin a močovodu. Zbavuje nás strachu. Harmonizuje játra a odbourává hněv. Výborně pomáhá vyjádřit naše myšlenky.

Jako elixír podporuje komunikaci. Jeho vibrace pomáhají rozšiřovat rozsah vnímání toho, co se kolem děje a toho, jak správně s okolním světem komunikovat. Používá se při katarech horních cest dýchacích a je vhodný při dechových cvičeních. Pomáhá navodit hluboké vnitřní uvolnění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama