POVÍDKY PŘETĚHOVÁNY NA http://verciny-povidky.webgarden.cz/

Dědic Godrika Nebelvíra - 1. Zjištění

28. prosince 2006 v 11:42 | Verča
Dědic Godrika Nebelvíra - 1. ZjištěníHarry Potter, téměř šestnáctiletý kouzelník, seděl na posteli a obviňoval se ze smrti svého kmotra - Sirise Blacka. Nejedl, nepil a o nic neměl zájem. Tak to bylo už téměř měsíc prázdnin u Dursleyouvích. Harry za tu dobu nevylezl z pokoje. Ron s Hermionou si o něj dělali starosti, protože jim neodepisoval na žádné dopisy.
´Kdybych aspoň trénoval tu nitroobranu,´ pomyslel si Harry.
´Proboha, jak dlouho tak tady chceš ještě sedět, co by na to řek Sirius? Život jde dál a jestli budeš furt sedět, zemřou další, to přece nechceš. Ty jediný je můžeš zastavit, jsi vyvolený a pokud je nezastavíš včas, zemře mnoho nevinných lidí.´
´Máš pravdu, to nemůžu dopustit.´ Harry sešel dolů na oběd, protože měl děsný hlad. Když si ho Dursleyovi všimli, civěli na něj jak na zjevení. Naházel do sebe všecko možný a šel zpět do pokoje. Podíval se do kalendáře a zjistil, že má dnes v noci své šestnácté narozeniny. Zbytek dne si četl, navečeřel se a pak si šel lehnout. Vzbudil se přesně o půlnoci, ani nečekal, že by tam už byla nějaká sova s přáním k narozeninám. Taky že nebyla. Byl tam fénix, ale nebyl to Fawkes. Tady ten byl větší, zlato-stříbrný a ty jeho oči byly smaragdové jako má Harry. Když si ho tak prohlížel, všiml si, že má k noze přidělaný dopis. Přišel k němu, odvázal dopis, sedl si na postel a začal číst.


Harry,

jestli ti tento dopis přišel, znamená to, že jsme po smrti. Ale teď proč ti píšeme. Měl bys vědět, že jsi dědic Godrika Nebelvíra. Jistě si říkáš, proč ti to nikdo neřekl. Na to je jednoduchá odpověď, nemohli, my jsme jim to zakázali,. Kdybys ale nedostal tento dopis, Albus by ti to řekl. S tímto dopisem by ti měla přijít kniha rodu a fénix. Zatím nemá jméno. Postupem času se na tebe budou přenášet Godrikovy schopnosti a tvá moc bude růst s nadějí na poražení Voldemorta. Ještě něco bys měl vědět, Harry, Albus Brumbál je tvůj děda, nesmíš mu mít však za zlé, že ti to neřekl, ale to jsme mu taky zakázali. To je vše, hodně štěstí Harry.

S láskou Lily a James Potterovi

´Takže od začátku,. Jsem dědic Godrika, Brumbál je můj děda, moje moc bude růst.´
´Hustý co, nezapomeň na tu knihu.´ Teprve teď si Harry všiml, že vedle fénixe je nějaká knížka. Vzal si tu knížku a otevřel ji na první straně.

Vítej dědici,

tato kniha je našeho rodu, může se jí dotknout jen dědic Godrika Nebelvíra - můj dědic. Kniha je propojena s tvými myšlenkami. Když budeš chtít něco vědět o fénixech, bude to tam. Ty jsi určený, aby jsi porazil dědice Salazara Zmijozela. Tvá moc bude stejně velká, jakou jsem měl já. Jestli se ale přidáš na stranu zla, Tvá moc zmizí. To je vše. Hodně štěstí a lásky, Harry Jamesi Pottere.

Godrik Nebelvír


´Tak přece jenom mám nějakou šanci Voldyho porazit.´
´To si piš. Myslím že bys měl odejít, abys mohl cvičit.´
´Máš pravdu. Ale kam bych měl jít?´
´Co třeba do Godrikova domu?´
´To není špatný nápad. A víš kde je?´
´Zkus se podívat do té knížky.´
´Tobě to dneska nějak myslí.´
´Někomu musí. Tak honem zkus tu knížku.´ Harry vzal znovu knihu a než ji otevřel, myslel na to, kde asi Godrik bydlel. Pak ji otevřel. Leží v Bradavickém jezeru.
´Super, jak se tam ale dostat?´
´Máš přece fénixe.´
´No jo vlastně.´
,,Tak jak ti mám říkat?" přemýšlel Harry nahlas.
,,Co třeba Leo, co ty na to?" zeptal se Harry.
*To zní dobře,* ozvalo se Harrymu v hlavě.
"Jak to, že ti rozumím?" zeptal se udiveně Harry.
*Protože jsme propojeni, i ty se mnou můžeš komunikovat myšlenkami. Zkus to,* ozval se mu znova Leo v hlavě.
*Mohl by ses zítra se mnou přemístit do Godrikova domu?*
*Můžeš se tam přemístit sám, * odpověděl mu Leo.
*Já se ještě neumím přemisťovat,* namítl Harry.
*Godrik ti předal svoji schopnost přemístit se. Zkus se přemístit před tu skříň. Představ si to v hlavě.* Harry se tedy zaměřil na místo před skříní. Zavřel oči, cítil se jako by létal. Pak je zase otevřel, před sebou viděl skříň.
*Je to mnohem lepší pocit, než při normálním přemístění a má to také výhody. Můžeš se přemístit třeba do Bradovic. Například ty nevíš, jak to vypadá v domě Godrika, tak musíš prostě myslet na to, kde žil,* vysvětlil mu Leo.
*Super, takže zítra se přemístím do Příčné, něco si tam koupím, pak se vrátím a přemístíme se do Godrikova domu, souhlasíš Leo?*
*Dobře,* souhlasil Leo. Harry se podíval kolik je hodin, k jeho překvapení bylo už devět hodin. Pak se podíval z okna a uviděl pět sov. První byla Hedvika, ta nesla nějaký balíček od Hagrida, druhá sova byl Ronův Papušík, nesl dopis od Rona, Hermiony a Ginny, a taky nějaký balík, třetí nezná, čtvrtá je z Bradavic a pátá z ministerstva.
Hagrid mu popřál všecko nejlepší a poslal mu něco, co asi upekl. Pak otevřel dopis od Rona, Hermiony a Ginny, ti mu popřáli taky hodně štěstí a napsali, že dárek je od nich dohromady. Byla to knížka Nejmocnější kouzla a kletby. Zjistil, že ta neznámá sova je od Remuse, ten mu taky popřál a ještě napsal, že si pro něj zítra přijdou. Ta z Bradavic mu donesla seznam učebnic, ten vyhodil hned, protože to nebude potřebovat. A poslední nesla NKÚ.

Výsledky zkoušky NKÚ

Vyhovující kvalifikační stupně:

Vynikající (V)

Nad očekávání (N)

Přijatelné (P)

Nevyhovující kvalifikační stupně:

Mizerné (M)

Hrozné (H)

Troll (T)

Harry James Potter byl hodnocen následovně:

Astronomie N

Péče o kouzelné tvory V

Kouzelné formule V

Obrana proti černé magii V

Jasnovidectví P

Bylinkářství V

Dějiny čar a kouzel P

Lektvary V

Přeměňování V


Kdyby Harry dokončil šestý a sedmý ročník, mohl by studovat na bystrozora. Harry si to schoval a začal si balit věci aby byl nachystaný na zítřek.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká je tvoje nejoblíbenější postava z Harryho Pottera?

Harry 21.2% (227)
Hermiona 9.4% (101)
Ron 2.4% (26)
Sirius 15% (160)
Brumbál 1.2% (13)
Voldemort 5.1% (54)
Lily Potterová 3.1% (33)
James Potter 3.6% (39)
Remus 5.3% (57)
Nevim 1.2% (13)
Někdo jinej 6.6% (71)
Fred a Georg Weasleyovy 5% (53)
Kdo je Harry Potter? 1.5% (16)
Ginny 3.5% (37)
Severus Snape 15.8% (169)

Komentáře

1 Sany En Sany En | 29. prosince 2006 v 0:31 | Reagovat

Super pokračuj

2 Verča Verča | E-mail | 29. prosince 2006 v 12:27 | Reagovat

Dík

3 Philotheos Philotheos | 1. ledna 2007 v 20:38 | Reagovat

Hezká kapitolka a doufám, že další bude co nejdřív. P.S. nemohla bys do té ankety nějak propašovat Freda a George Weasleyovy?

4 Sherina Sherina | Web | 6. ledna 2007 v 16:46 | Reagovat

a na kdy plánuješ pokračování?

5 Verča Verča | E-mail | 6. ledna 2007 v 17:17 | Reagovat

No možná zítra, ale nic neslibuju

6 Sherina Sherina | Web | 10. ledna 2007 v 14:29 | Reagovat

mno zítra už bylo :-(

7 Verča Verča | E-mail | 10. ledna 2007 v 18:09 | Reagovat

Mám ji napsanou ale ne opravenou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama